כניסה להורים 

רקע כללי
רעיונות שלכם

רקע כללי


יום ירושלים הוא יום חג לאומי, שנקבע לציון איחודה של ירושלים, במהלך מלחמת ששת הימים. יום ירושלים חל בכ"ח אייר, והוא מצוין בטקסים חגיגיים בירושלים.
טקס ממלכתי נערך בגבעת התחמושת, שהייתה מאתרי הלחימה הקשים בקרבות לשחרור ירושלים.
באם חל כ"ח באייר ביום שישי, מוקדמים הטקסים ליום חמישי, כ"ז באייר, אבל הצביון הדתי של היום (אמירת ההלל ומזמורי התודה) ממשיכה להתבצע ביום שישי, כ"ח באייר.
עולי אתיופיה נוהגים לקיים ביום ירושלים טקס לזכרם של יהודי אתיופיה שנספו בדרכם לארץ ישראל. בשנת 2004 החליטה ממשלת ישראל להפוך טקס זה לטקס ממלכתי.
ביום זה עולים אנשי הציונות הדתית ותנועות הנוער הלאומיות-דתיות לירושלים וחותמים את היום בריקוד דגלים ברחבת הכותל המערבי. בחלק מבתי הכנסת מקובל לומר הלל ביום זה, ולהתייחס אליו בחגיגיות השמורה ליום העצמאות.
ירושלים בעקבות הזמן:
בשנת ‏1948 הכריז בן גוריון:
"ירושלים היא בתחומי הממשלה היהודית - לפי שעה, לצערי, בלי העיר העתיקה - בדיוק כמו תל אביב, ואין שום הבחנה בין ירושלים לבין תל-אביב...הן כולן בתחומי הממשלה היהודית". המוסד הממשלתי הראשון שהשתכן בירושלים היה בית המשפט העליון.
באפריל ‏1949, הכריזה הכנסת על ירושלים כבירת ישראל.
בשנת ‏1950 ספחה ירדן את אזורי יהודה ושומרון, ו
אתר זה הינו חלק מפורטל גני הילדים  אתר הגננת - חיפוש גן ילדים, פעוטון וצהרון בסביבת מגוריך. כל המידע על גני ילדים, להורים ולגננות .      הוסף למועדפים ושתפ/י את חבריך ב-